Pokus o Guinnessov rekord skončil fiaskom. Organizátorka si od ľudí vyslúžila... (16.05.2017, 11:38)

<
>

Snaha utvoriť v Bratislave nový Guinnessov rekord v počte ľudí natlačených v autobuse dopadla dnes neúspechom. Pozrite si, ako sa to celé zomlelo a ako tých niekoľko ľudí, ktorí sa zúčastnili, reagovalo na organizátorku akcie.

Ešte v roku 2003 sa v Bratislave podarilo vytvoriť nový zápis do Guinnessovej knihy rekordov, keď sa do autobusu legendárnej linky číslo 39, ktorá denne vozí študentov z internátov v Mlynskej doline, podarilo natlačiť až 359 ľudí. Organizátori sa dnes pokúsili po 14 rokoch toto úctyhodné číslo prekonať. K novému zápisu malo prísť dnes ráno opäť v Mlynskej doline, kde sa pohybujú davy študentov, ktorým tréning na autobusovú tlačenicu rozhodne nechýba.

Najskôr všetko prebiehalo podľa plánu. Dopravný podnik zapožičal na akciu starý kĺbový autobus linky číslo 39, ktorý dorazil k internátom včas. O 8.20 hod., keď sa celá akcia mala začať, však už bolo jasné, že nastal problém. Nechýbali desiatky médií, prítomní boli i záchranári, no akosi sa pri autobuse nenachádzal takmer nik, kto by sa túžil tlačiť a podieľať sa tak na rekorde. Na zastávke vzdialenej iba pár desiatok metrov pritom tak ako každé ráno stálo mnoho študentov, ktorí však čakali na skutočnú 39-nu. Sklamaná organizátorka akcie fotografka Pauli Kentošová vytiahla megafón a snažila sa ľudí na zastávke presvedčiť, aby sa zapojili, nepohol sa však nik.

„Keď nejde hora k Mohamedovi, ide Mohamed k hore,“ vyhlásila odhodlane Pauli a autobus určený na rekord sa pohol priamo k zastávke plnej študentov. Napriek presviedčaniu organizátorov však doň nastúpilo iba niečo cez 20 ľudí a keď sa vzadu objavila pravidelná linka, dav zo zastávky sa pohol a išiel sa radšej natlačiť do „skutočného“ autobusu. 

„Veľmi ma to mrzí, okrem peňazí ma to stálo veľa energie. Chcem sa poďakovať tým pár jedincom, ktorí naozaj prišli. Je mi to ľúto, že sa to nepodarilo,“ povedala nám Pauli s tým, že príčinu neúspechu si nevie naisto vysvetliť a zorganizovanie akcie ju okrem času stálo okolo 95 eur.  Mladá fotografka neskrývala sklamanie, na záver však nastúpilla do poloprázdneho „rekordmanského“ autobusu a poďakovala sa všetkým, ktorí sa do akcie zapojili. Napriek neúspechu, pokiaľ ide o zápis do Guinnesovej knihy rekordov, však mala akcia veľmi pekný záver. Pauli si od prítomných vyslúžila za snahu spontánny potlesk a rad-radom ju každý objal. „Nakoniec sme predsa urobili rekord. Taká prázdna 39-tka v Mlynskej doline ešte nebola,“ ukončili organizátori akciu s úsmevom.

(ms, Foto: ms 11, bsk 1)