FOTO: Bratislavčanovi našli v aute drogy i zbraň, hrozí mu 15 rokov (12.01.2017, 09:04)

<
>

Až 1122 obvykle jednorazových dávok drog zaistili policajti v Malackách pri prehliadke osobného motorového vozidla značky Nissan X-Trail.

Vyšetrovateľ v tejto súvislosti vzniesol obvinenie 38-ročnému Marcelovi K. z Bratislavy, ktorému v prípade dokázania viny hrozí desať až 15 rokov odňatia slobody.

Policajti vykonali na základe predchádzajúceho súhlasu prokurátora prehliadku auta ešte 7. januára na Bernolákovej ulici v Malackách. V troch nájdených plastových vrecúškach sa podľa zatiaľ doručených predbežných výsledkov expertízy nachádzalo 1120 dávok metamfetamínu a dve dávky kokaínu, informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Spolu s drogami policajti zaistili aj dlhú strelnú brokovú zbraň, ktorú si obvinený zadovážil bez povolenia. Bratislavčana, ktorý bol už v minulosti odsúdený za obdobnú trestnú činnosť, obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a tiež zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Stíhaný je väzobne.

(TASR, Foto: polícia)